Gimnazijos mokiniai Europos dienos renginiuose

lls2

    Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas paminėti Europos dieną. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

Skaityti daugiau: Gimnazijos mokiniai Europos dienos renginiuose

Biologijos pamoka LSMU anatomijos, medicinos ir farmacijos istorijos muziejuose

lls2

    Ankstų ketvirtadienio rytą mokyklinis autobusiukas pajudėjo link Kauno. IIIg klasės mokinius jis vežė į LSMU anatomijos, medicinos ir farmacijos istorijos muziejus kur jie sužinojo, kad dabartinės Anatomijos muziejaus kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. profesoriaus Jurgio Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. Šios kolekcijos sudėtyje yra apie 80 procentų prieš karą pagamintų eksponatų: daugybė griaučių, plaučių, kitų organų, žmogaus pjūvių, sudžiovintų kūnų, siamo dvynių, vaisiaus ir kitų preparatų, kurie labai svarbūs studijuojantiems medicinos mokslus. 

Skaityti daugiau: Biologijos pamoka LSMU anatomijos,  medicinos ir farmacijos istorijos muziejuose

Išvyka į Vilnių

    Lietuvių kalbos mokytoja Eglė Keturakienė balandžio 22 d. organizavo Ig ir IIg klasių mokiniams išvyką į Vilniaus Nacionalinio dramos teatro spektaklį „Kuprelis“ pagal lietuvių išeivio Igno Šeiniaus to paties pavadinimo romaną. Šį kūrinį mokiniai plačiai nagrinėja 10-oje, o pagal atnaujintas programas jau 9-oje klasėje.

     Į Vilnių atvykome 10 val., tad iki spektaklio turėjome keletą valandų aplankyti įvairius žymius sostinės objektus. Didelį įspūdį mokiniams paliko ekskursija į Katedros požemius. Tai gyva Vilniaus istorija. Požemiuose įvairiais laikmečiais buvo laidojami didikai, vyskupai. Karstuose ilsisi Barboros Radvilaitės, kitų Lietuvos istorijoje palikusių žymę žmonių palaikai.

     Apsilankėme ir bažnytinio paveldo muziejuje, pabuvojome veikusiame vienuolyne. Nors oras nebuvo palankus, bet užlipome pasigrožėti Vilniumi į Gedimino kalną, Trijų kryžių kalną, pasivaikščiojome po senamiestį. 16 val. žiūrėjome minėtą spektaklį. Mokiniams spektaklis patiko, jis dar aiškiau padėjo suvokti romano idėją ir jame keliamas problemas.

    Sugrįžome šiek tiek pavargę, bet kupini įspūdžių, turiningai praleidę šeštadienį.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja N. Mieliauskienė

IIIg klasės mokiniai dalyvavo projekte „Mano Europos Parlamentas“

lls2

    Š. m. kovo 17 d. Vilniuje, M. Riomerio teisės universitete, vyko Lietuvos teisės instituto organizuojamo projekto „Moksleivių žinių apie Europos Parlamentą skatinimas“ baigiamasis konkursas. Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos III g klasės mokiniai: Rugilė Aukštakalnytė, Eglė Dambrauskaitė, Arminas Misevičius, Jogilė Karažaitė, Gediminas Ardinskas, Asta Rakauskaitė ir Ugnė Žaleniakaitė. Mokinius į konkursą lydėjo istorijos mokytojos Edita Losevaitė ir Laima Mikušauskienė.

   Konkurse buvo trys turai ir kapitonų mūšis. Klausimai buvo parengti pagal išklausytų mokymų temas: „Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos Parlamente“, „Europos vertybės ir identitetas“ bei „Europos parlamento veikla užtikrinant žmogaus teises“. Konkurse dalyvavo 17 Lietuvos mokyklų komandos. Pagrindinį prizą – kelionę į Briuselį laimėjo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos komanda. Tačiau mūsų gimnazijos mokiniai projekto konkurso metu irgi pademonstravo puikias žinias! Ačiū jiems!

Istorijos mokytoja Edita Losevaitė

Lankėsi Lietuvos Respublikos istorinėje Prezidentūroje

    Lapkričio 18 d. gimnazijos II - IV klasių mokiniai lankėsi Lietuvos Respublikos istorinėje Prezidentūroje.

    Mokiniai edukacinėje pamokoje susipažino su Prezidento rūmų istorija, sužinojo, kas vyko šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 –1940), kuomet čia gyveno ir dirbo Prezidentai. Autentiškoje aplinkoje susipažino su Prezidento institucijos istorija, žymių tarpukario politikų darbais. Mokiniams Istorinėje Prezidentūroje buvo pristatytos parodos: „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“, „Praktinė demokratija: Prezidento Kazio Griniaus receptas.“

    Tokios pamokos yra labai informatyvios ir įdomios, mokiniai ne tik pasisemia žinių, bet ir pajaučia to laikmečio dvasią.

Istorijos mokytoja Laima Mikušauskienė

NACIONALINĖS MOKSLEIVIŲ AKADEMIJOS matematikos olimpiada

lls2

    Lapkričio 26 d. Kauno Technologijos universitete 4-tą kartą vyko NACIONALINĖS MOKSLEIVIŲ AKADEMIJOS matematikos olimpiada, kurioje šiais metais dalyvavo 637 5-8 kl. mokiniai iš visos Lietuvos. NMA olimpiadoje pirmą kartą dalyvavo 12 mūsų gimnazijos 5-8 kl. mokiniai.

    Akademijos misija yra padėti jauniems žmonėms atskleisti savo potencialą ir visapusiškai jį realizuoti, ugdyti matematikai gabių mokinių kūrybinius gebėjimus, tobulinti savarankiško mąstymo nestandartinėse situacijose įgūdžius.

     Mokiniai ne tik atliko olimpiados užduotis, bet ir dalyvavo susitikime su KTU dėstytojais, kurie akivaizdžiai demonstravo „Įdomiosios fizikos stebuklus“.

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 3 svečiai (-ių) ir narių nėra