RAJONINĖ KETVIRTOKŲ ŽINIŲ ŠVENTĖ „KELIONĖ Į VASARĄ“

lls2

    Prienų r. Šilavoto pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė ketvirtokų Žinių šventė. Šiais metais jos tema „Kelionė į vasarą“. Mūsų gimnazijai atstovavo 4 a klasės mokinė Kamilė Pauliukevičiūtė (parengė mokytoja Vilija Janulevičienė) ir 4 b klasės mokinė Kamilė Žliobaitė ( parengė mokytoja Vilma Sakalavičienė).

    Renginyje dalyvavo didelis būrys ketvirtokų su savo mokytojais. Sveikinimo programėlę parengė Šilavoto mokyklos ketvirtokai. Su švente sveikino mokyklos direktorė V.Radzevičienė, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė D.Keblienė bei švietimo centro metodininkė V.Aleškevičienė. Vėliau visi mokiniai pasiskirstė į darbo grupes pagal spalvas ir suskubo keliauti į vasarą ! Vieni rengėsi keliauti oru, kiti sausuma, treti vandeniu.

 

lls2

    Tuo metu mokytojų laukė nepaprasta išvyka - gražiame Trakelio šlaite, maždaug 0,7 km nuo Šilavoto esančiame Šilavoto ,,Davatkyne“. Davatkyno įkūrėja Marijona Dabrišiūtė, kuri čia apsigyveno apie 1895 metus, mielai papasakojo apie šią vietą.

    Daugiau nei šimtmetį čia buvo tarsi vienuolynas, kuriame glaudėsi pamaldžios moterys – davatkėlės, visai parapijai dariusios gerus darbus. Jos nekūrė šeimų, gyveno labai kukliai, meldėsi už visus. Ypatingą jų gerumą juto ligoniai, nes kiekviena turėjo savo globojamą ligonį. Joms rūpėjo gyvenimo nuskriaustieji. Davatkėlės kasdien dalyvaudavo Šv. Mišiose, ruošė vaikus Pirmajai Komunijai, padėdavo kunigams, rūpinosi bažnyčia. Sovietmečiu viena jų už šią veiklą buvo teista. Pokario metais jų namuose nuo trėmimų slėpėsi kaimynai. Daugelį metų iš šios vietos sklido gerumas ir šiluma.

lls2

     Po puikios ekskursijos mokytojai grįžo į mokyklą. Mokiniai darbo grupėse pristatė parengtus projektus apie kelionę į vasarą. Vieni keliavo laivu, kiti lengvuoju automobiliu, oro balionu, traukiniu.

    Šventės pabaigoje mokyklos direktorė padėkojo už mokinių aktyvumą, dalyvavimą. Buvo įteikti padėkos raštai mokiniams bei mokytojams.

Vilija Janulevičienė Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 96 svečiai (-ių) ir narių nėra