Išvyka į Birštoną

lls2

    2016 metų gegužės 24 dieną Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos 4-IIIg klasės mokiniai (2015-2016 mokslo metų dalykinių olimpiadų ir konkursų nugalėtojai), lydimi gimnazijos psichologės N. Burdulienės ir soc. pedagogės I. Žiobaitės vyko į Nemuno Kilpų regioninį parką Birštone.

 

    Mokiniai ekskursiją pradėjo Nemuno Kilpų regioninio parko direkcijos pastate Birštone, kur buvo supažindinti su ekspozicija, išgirdo informaciją apie vaizdingiausius kraštovaizdžio objektus, saugomas gamtos ir kultūros paveldo vertybes Birštone. Ekskursijos gidė Ramutė Milušauskienė pakvietė pasivaikščioti po Birštoną ir patiems viską pamatyti ir išbandyti. Birštono centriniame parke įrengti įvairios paskirties sporto, skulptūrų, dviračių ir poilsio takai. Mokiniai nepraleido progos pasimankštinti sporto take. Pasimankštinę mokiniai atsigaivino vieninteliame Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokšte „Druskupis“, kur pasimėgavo ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru. Buvo aplankytas Birštono muziejus, kuriame eksponuojami archeologiniai radiniai rasti Birštono apylinkėse, Birštono sakralinis muziejus, kur eksponuojami XVIII – XX a. liturginiai indai: taurės, monstrancijos, kryžiai – relikvijoriai, komuninės, viatikinės, patenos.

    „Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“ – tai unikali sveikatos filosofija, kurią XIX a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas ir kuria vadovaujamasi Birštono kurorte. Pagal Kneipo rekomendacijas čia įrengtas KNEIPO SODAS, skirtas procedūroms su šaltu vandeniu organizmo grūdinimui, imuninės sistemos stiprinimui. Nauda: vaikštant basomis įvairiais paviršiais, pėdose spaudžiami esantys aktyvūs taškai, kurie tiesiogiai siejasi su kūne esančiais organais. Švelnių paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra tolygesnė, vienodesnė, tad labiau aktyvinama centrinė nervų sistema – tai ramina, atpalaiduoja. Aštresnių paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra skirtinga, todėl labiau veikiama širdies kraujagyslių sistema, stimuliuojamas, aktyvinamas organizmas. Mokiniai turėjo galimybę patys visa tai patirti.

    Ekskursijos pabaigoje mokiniai kopė į Vytauto kalną, aplankė „Vytauto Didžiojo“ paminklą ir atsigaivino sanatorijos „Tulpės“ Geltonojoje biuvetėje iš 125 m. gylio trykštančiu mineraliniu vandeniu „Vytautas“.

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 15 svečiai (-ių) ir narių nėra