Pradinukų mokslo metų pabaiga

lls2

    Mokslo metų pabaiga - tai laikas, kai vaikams visai nesinori mokytis. Tačiau mokytis net ir tokiu metu gali būti smagu, o būdas – kelionės, kuomet gali įgyti žinių ir turiningai praleisti laiką. Šį kartą kelionėms mes, 1 b klasės mokiniai ir mokytoja Valė Petkevičienė, pasirinkome dvi dienas - gegužės 29-tą ir 30-tą. Pirmąją, t.y. sekmadienį, apsilankėme Kauno lėlių teatro spektaklyje „Meškiuko gimtadienis“. Vaikai nukeliavo į fantazija nuspalvintą fėjų buduarą, pabuvojo meškiuko gimtadienyje. Visi kartu aplankėme snieguotus kalnus, o meškiukas susidraugavo net su pačiu mėnuliu. Ši muzikinė vaikystės fėjų pasaka buvo pasipuošusi pavasariniais Kauno Juozo Grušo vid. m-klos 2-3 kl. moksleivių piešiniais, kurie tapo svarbia spektaklio scenografijos dalimi. Vaikai drauge su aktorėmis R. Bartninkaite ir R. Čižauskaite dainavo, žaidė ir kūrė žaisliuko istoriją.

 

lls2

    Po spektaklio suspėjome pažaisti Muzikinio teatro sodelio žaidimų aikštelėje: sukomės karuselėje, leidomės nuo pripučiamo batuto.

    Didelį įspūdį padarė atsitikimas Laisvės alėjoje. Lėtai vaikštinėjome valgydami ledus, o paskui mus ėjo grupė suaugusių žmonių. Mūsų draugui atsitiko nelaimė: ant žemės nuo pagaliuko nukrito ledas. Vienas iš paskui ėjusių vyriškių ledų kioskelyje nupirko nuliūdusiam berniukui ledą. Geras žmogaus poelgis nepaliko mūsų abejingų: mes visi tapome truputėlį geresni.

    Tą dieną dar apsilankėme viename iš lankomiausių objektų Lietuvoje- Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejuje. Šis muziejus vienas seniausių Lietuvoje ir vienintelis toks Pabaltijyje. Visa jo istorija ir veikla glaudžiai susijusi su Lietuvos gamtos mokslo raida ir prof. T. Ivanausku (1882–1970) Susipažinome su muziejaus ekspozicija, kurioje net 15 000 eksponatų. Pamatėme visą pasaulio gamtos įvairovę nuo pirmuonių iki žinduolių. Mergaitėms labiausiai patiko spalvoti, nuostabūs drugeliai, o berniukai stebėjosi milžiniškais žinduoliais. Mokėmės gamtą pažinti ir pamilti. Įsiamžinome fotografijose.

lls2

lls2

    Pasisėmę žinių, gerų įspūdžių, linksmi ir su naujomis idėjomis grįžome namo. Kita diena savo įdomumu nė kiek nenusileido praėjusiai. Visa klasė vyko į Kauno botanikos sodą. Šią kelionę inicijavo mokyklos logopedė Asta Beleckiekė. Kauno botanikos sode , iš anksto susitarę, susitikome su bičiuliais, įvairiapusių raidos sutrikimų turinčiais ugdytiniais iš Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro. Mes jiems padovanojome vėjo malūnėlius, kuriuos gaminome su meile, norėdami pradžiuginti. Gražioje botanikos sodo vietoje visi susėdome prie bendro stalo, vaišinomės sultimis ir sausainiais. Pasigrožėję vietovės aplinka, pabuvoję oranžerijoje, ėjome į NSO laboratoriją. NSO laboratorijos simbolis – sraigė. Ji žaismingai padėjo ieškoti įvairių gamtos mokslų žinių. Čia atlikome daug bandymų. Labiausiai patiko su soda, actu ir balionu. Vaikai kalbėjo, kad šį bandymą pakartos namuose ir nustebins artimuosius.

    Džiaugiamės įdomiomis kelionėmis. Gera grįžti namo praturtėjus žiniomis, naujomis idėjomis. Įspūdžiai ir linksmi prisiminimai ilgai neišdils...

Pradinių klasių mokytoja Valė Petkevičienė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 26 svečiai (-ių) ir narių nėra