IT konkursas ir robotų varžybos

Stacionarūs, nešiojami ar planšetiniai kompiuteriai jau tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Puikiai žinome, jog informacinės technologijos labai greitai keičiasi ir sensta, bet ar kada susimąstėme, kur keliauja nebenaudojama technika, ar bent nuotraukoje matėte, kokius žemės plotus užima kompiuteriniai sąvartynai?

Vasario 28 dieną į Prienų „Revuonos“ vidurinę mokyklą rinkosi vaikai ir suaugusieji, kurie ne tik domisi informacinėmis technologijomis, bet ir mėgsta konstruoti. Mokykloje vyko rajoninis informacinių technologijų konkursas „Antras kompiuterio gyvenimas“. Šiemet jis buvo ypatingas tuo, kad mokiniai galėjo kurti ne tik darbus naudodamiesi kompiuterinėmis programomis, bet ir konstruoti įvairius daiktus iš senų kompiuterio detalių.

 

 

Buvo sukurta nemažai originalių darbų: stalinė ir pakabinama lempos, robotas, mašinėlė ir robo miestas, dėžutės papuošalams bei įvairioms smulkmenoms, aštuonkojis, drugelis ir daug kitų.

Dėmesį prikaustė VDU Informatikos fakulteto komanda - dėstytojas Vytautas Barzdaitis ir ketvirto kurso studentas Tomas Vitkus. Svečiai pristatė Lego robotus, pademonstravo jų veikimo principus ir galimybes. Tuomet visi konkurso dalyviai buvo pakviesti sudalyvauti Lego robotų varžybose. Mokiniai turėjo naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais valdyti mašinėles ir jas įvaryti į garažą. Visiems renginyje dalyvavusiems „ACME Europe“ atstovas Aleksandr Jakovlev įteikė žaismingus suvenyrus, o geriausiai atlikusiems užduotį - prizus. Konkurse dalyvavo mokiniai iš Prienų „Revuonos“ ir Stakliškių vidurinių mokyklų, Šilavoto pagrindinės mokyklos bei Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos.

Šiais metais visas pirmąsias vietas užėmė Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos mokiniai. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos 6 kl. mokiniai gavo padėkas (Danatas Stankevičius, Domantas Sinkevičius, Arnas Aleksynas ir Nojus Karčiauskas). 

Kalbantis prie arbatos puodelio tiek vaikai, tiek suaugusieji nusprendė, jog šį konkursą būtina tęsti, taigi paruošime kitą temą ir lauksime naujų darbų kitais mokslo metais.

ŠALTINIS:REVUONOS MOKYKLA

Informacinių technologijų mokytoja Jurgita Širvinskaitė

 

 

 

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 61 svečiai (-ių) ir narių nėra