Mokytojų diena – gražiausia rudens šventė

   Spalio 5-oji diena – Mokytojų tarptautinė diena. Tai gražiausia rudens šventė Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje, kuri šiais metais buvo paminėta spalio 3 –iąją gimnazijos aktų salėje. Abiturientai mokytojams ne tik išsakė padėkos žodžius, bet ir pateikė įvairių staigmenų, užduočių bei dovanojo pačių sukurtas gėles. Mokytojo diena pedagogui bent trumpam leidžia pamiršti rūpesčius ir pasidžiaugti nuveiktais darbais, išugdytais mokiniais. Kas gali būti geriau už nuoširdžiai ištartą padėkos žodį, įteiktą gėlės žiedą ar paties mokinio sukurtą eilėraštį. Pedagogo darbas įdomus dar ir tuo, kad kiekviena diena ir kiekviena pamoka yra kažkuo vis nauja ir neįprasta, nenuspėjama, ypatinga. 

mok

   Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje ypatingos ne tik pamokos, bet ir pačios gimnazijos istorija. Nuo XIX a. vidurio iki Pirmojo pasaulinio karo tuometinė Veiverių mokytojų seminarija buvo vienintelė mokytojų lietuvių rengimo įstaiga Lietuvoje, kuri paruošė dauguma pedagogų tapusių pradžios mokyklos mokytojais, lietuviškų vadovėlių autoriais, žymiais visuomenės bei kultūros veikėjais. Vienas iš jų, išdirbęs 37 metus -Tomas Ferdinandas Žilinskas (1840-1925), kurio garbei ir buvo pavadinta gimnazija. Ne tik tuo metu, bet ir šiomis dienomis jis laikomas Lietuvos mokytoju tėvu, pasak žymaus lietuvių kalbininko Jono Jablonskio, tai buvo „didysis Lietuvos mokytojų patriarchas, auklėtojas ir žadintojas, mokėjęs sunkiausiomis aplinkybėmis dirbti savo krašte“.

   Stengiantis išlaikyti Tomo Ferdinando Žilinsko perduotą mokytojo įkvėpimą, gimnazijos pedagogai ne tik tobulėja dalyvaudami įvairiuose kvalifikacijos kėlimo seminaruose, renginiuose, dalinasi gerąja patirtimi, bet ir kartu švenčia Mokytojų tarptautinę dieną. Spalio 4 d. dauguma gimnazijos mokytojų dalyvavo mokytojų dienos regatoje, kur „Birštono laivais“ stojo į startą su kitų rajono mokyklų pedagogais bei varžėsi dėl pereinamosios taurės ir turėjo parodyti mokiniams, kaip reikia siekti tikslo, o finišą pasiekė draugiškai susikibę su „Žiburio“ gimnazijos mokytojų komanda. 

 Regatos nuotraukų galerija.

Regata

   

Spalio 6 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre susirinkę Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokytojai kartu su kitais rajono švietimo atstovais pagerbė geriausius iš geriausiųjų savo profesinės dienos proga. „Metų mokytojo“ nominacijai gauti buvo deleguota pradinių klasių mokytoja metodininkė Odeta Raškevičienė ir technologijų mokytojas Saulius Starkus, kurie gavo savivaldybės administracijos švietimo skyriaus padėkas, o Prienų rajono „Metų mokytoja“ - tituluota „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Padvelskienė.

   Taigi pedagogo darbas yra visomis prasmėmis nuostabus, jei jis dirbamas su meile ir noru, nes tik mokytojas nemokančius nei rašyti, nei skaityti, paverčia mąstančiomis būtybėmis ir paruošia skrydžiui į platųjį pasaulį.

Lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Aleknavičiūtė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 38 svečiai (-ių) ir narių nėra