TARPTAUTINĖ STOVYKLA SLOVAKIJOJE („INTERNATIONAL VILLAGE 2014")

   „INTERNATIONAL VILLAGE“ projektas yra skirtas Europos šalių paaugliams, kurie gali pakankamai gerai bendrauti anglų kalba. Stovyklos organizatoriaus teigimu, pagrindinis stovyklos tikslas SUVIENYTI VISOS EUROPOS PAAUGLIUS ir PARODYTI, JOG KITATAUČIAI YRA TOKIE PATYS KAIP IR JIE. Projekto dalyviai nuvykę į Slovakiją dalyvauja įvairiose veiklose: kalbų studijose, kurias veda anglakalbiai mokytojai, sportinėse, menų, tarpkultūrinėse veiklose ir t. t. Dalyvių skaičius kasmet auga: 2011 m. dalyvavo 150 mokinių iš 6 šalių; 2012 m. - 280 mokinių iš 8 šalių; 2013 m. - 400 mokinių iš 9 šalių. Paprastai vyksta penkios pavasario ir keturios rudens sesijos, mokiniai gali pasirinkti patogiausią laiką kelionei.

 

   Mes vykome rugsėjo pradžioje. Į stovyklą suvažiavo apie 80 mokinių. Dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Latvijos, Lietuvos, Makedonijos, Rumunijos ir Kroatijos. Mano grupę sudarė 8 mokiniai: 5 iš Prienų r. Veiverių Tomo Žilinsko gimanazijos, 2 iš Prienų „Ąžuolo“ gimnazijos ir 1 iš Kauno „Kovo 11 -sios“ vidurinės mokyklos.

   Stovykloje mokiniams buvo labai įtempta darbotvarkė: rytais po dvi anglų kalbos pamokas, popietinė veikla pagal pomėgius (kiekvienas galėjo rinktis ir registruotis), vakarais bendra vakarinė veikla: šalių pristatymas, apklausa „Kaip aš pažįstu kitą šalį“, muzikinis vakaras, vakaras prie laužo, diskoteka. Antradienio popietę mokiniai buvo vežami į Poprad'o vandens atrakcionų parką. Ketvirtadienis buvo skirtas apžvalginėms kelionėms, kurių metu aplankėme „Bielanska Jaskyna“ urvą kalne bei Stara Liubovna pilį.

   Stovykloje mokiniai mokėsi anglų šnekamosios kalbos. Pamokas vedė mokytojai, kurių gimtoji kalba yra anglų. Mokiniai anglų kalbos žinias gilino bendraudami angliškai ir neformalioje aplinkoje.

   Stovykloje mokiniai įgijo drąsos bendrauti angliškai, patyrė, ką reiškia gyventi su nepažįstamais ir dar kitataučiais paaugliais.

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 11 svečiai (-ių) ir narių nėra