Konferencija „Tomui Ferdinandui Žilinskui - 175 metai“

lls2

   Spalio 16 d. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos aktų salėje įvyko konferencija, skirta Tomo Ferdinando Žilinsko 175 gimimo metinėms pažymėti. Į ją atvyko garbūs svečiai, buvę gimnazijos auklėtiniai, klebonas Kazimieras Skučas, kraštotyrininkas Kęstutis Orinas su žmona Birute, buvęs žemėtvarkos specialistas Kazys Gustaitis bei Stakliškių gimnazijos mokytojai bei mokiniai. Gimnazijos aktų salėje dailės ir technologijų mokytojas Saulius Starkus su mokiniais surengė piešinių parodą tema „Tomo Ferdinando Žilinsko mokyklos vizija mokinio akimis.“ Virtualią svetainę „Tomui Ferdinandui Žilinskui - 175“ kūrė informacinių technologijų mokytoja Jurgita Širvinskaitė. Renginį vedė istorijos mokytoja Laima Mikušauskienė.

 

lls2

   Pranešimą „Tomas Ferdinandas Žilinskas - Lietuvos mokytojų tėvas“ skaitė III gimnazijos klasės mokinės Paulina Blockytė ir Alvija Bartulytė. Pranešėjos apžvelgė Tomo Ferdinando Žilinsko gyvenimo etapus, pasidalijo buvusių mokinių prisiminimais, kalbėjo apie žymaus pedagogo veiklos įamžinimą. IV gimnazijos klasės mokinė Jolanta Mašinauskaitė pranešime „Veiverių mokytojų seminarija - tautiškumo sklaidos židinys“ pabrėžė, kaip vietoj planuoto rusifikacijos centro Veiveriuose buvo platinama draudžiama literatūra, pasisakoma už lietuvišką žodį, saugoma tautos kultūra.

    Konferencijoje, taip pat, pranešimą skaitė kraštotyrininkas Kęstutis Orinas, kuris yra parašęs ne vieną knygą apie Veiverių kraštą ir jo žmones. Šįkart autorius pristatė naująjį savo kūrinį ,,Prie didelio kelio''. Šioje knygoje gausu naujų istorijų, dokumentinės medžiagos apie šio krašto žmones, įvykius, vietas. Kraštotyrininkas renginio dalyviams papasakojo apie Tomo Ferdinando Žilinsko giminaičius, su kuriais jam teko bendrauti, atskleidė jų sudėtingo likimo vingius.

   

lls2

    Mokiniai, išklausę pranešimus dirbo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių tema „Vertybių puoselėjimas Tomo Ferdinando Žilinsko laikotarpiu ir šiandien“. Šiam darbui vadovavo lietuvių kalbos mokytoja Eglė Keturakienė. Mokiniai akcentavo, kurios XIX a. vertybės aktualios šiandien, kurios gal ir primirštos. Konferencijos pabaigoje buvo akcentuojama tautinio atgimimo žadintojo Tomo Ferdinando Žilinsko ir jo buvusių mokinų, taip pat, išgarsinusių mūsų kraštą, darbų ir veiklos svarba. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų gimnazija vadinama šios iškilios asmenybės vardu.

Istorijos mokytoja Laima Mikušauskienė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 36 svečiai (-ių) ir narių nėra