Partizanai išliks gyvi tol, kol išliks mūsų tėvynė - Lietuva

lls2

    Gegužės 20d. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos 0-4 klasių mokiniai, taip pat ir mokyklos skautai, buvo suburti kilniam tikslui - paminėti gegužės 15-ąją - partizanų pagerbimo dieną. Pirmąja renginio „Dainuoju Lietuvą“ stotele tapo gimnazijos kiemas, kur visi susirinko ir dainų bei skanduočių lydimi, nukeliavo iki Juozo Lukšos – Daumanto pamiklo. Prie jo patys mažiausieji renginio dalyviai – priešmokyklinukų grupė „Ežiukai“ padėjo puokštę gėlių ir uždegė žvakelę. Renginio sumanytoja, muziejininkė Jovita Každailienė tapo ir renginio vedėja, ji mokinių paklausė ar šie žino kas yra partizanai? Džiugu girdėti, kad greitai pasipylė teisingi atsakymai. Vėliau, J. Každailienė papasakojo trumpą legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos – Daumanto biografiją Taip pat mokinukai dainavo ir deklamavo eilėraščius, skleidžiančius itin patriotišką dvasią ir šilumą. Toliau, vėl su daina, visi patraukė Veiverių Skausmo kalnelio link. Prekyje išsirikiavo mokyklos skautai, nešini Lietuvos, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos bei Europos Sąjungos vėliavas. Už jų, drąsiai susikabinę už rankų po du, žingsniavo mokiniai.

 

    Atvykus prie Skausmo kalnelio, visų jau laukė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Prienų skyriaus pirmininkė Dalytė Raslavičienė. Susirinkusiai auditorijai ji pasakė trumpą kalbą ir padėką visiems atvykusiems ir dalyvavusiems bei pagerbusiems partizanus, kurie dėl tėvynės Lietuvos paaukojo savo gyvybes. Mokiniai tvarkingai sustojo ratu ant Skausmo kalnelio, padėjo puokštę ant pamiklo ir vėliau dėklamavo eilėraščius bei dainas. Renginys neužsitęsė ir visi vėl tvarkingai grįžo į mokyklą.

lls2

    Šio renginio sumanytoja Jovita Každailienė sakė, kad net neabejoja, jog pirmą kartą surengtas renginys taps tradicija, kuri tęsis metai iš metų, nes partizanai verti mūsų visų pagerbimo ir paminėjimo. Ji dėkoja visiems mokiniams taip šauniai susirinkusiems ir dalyvavusiems renginyje, taip pat juos parušusioms mokytojoms, skautams, kraštotyrininkų būrėliui ir renginio partneriams Veiverių miestelio bibliotekai, kuri itin prisidėjo prie renginio organizavimo.

Aurelija Raudonytė

 

lls2

 

 

 

 

 

 

 

lls2

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 20 svečiai (-ių) ir narių nėra