PERDUOTAS NAUJAS GELTONASIS AUTOBUSAS

    Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, savivaldybėms perduoti nauji „Volkswagen Crafter“ markės mokykliniai autobusai.

lls2

    Pirmą kartą geltonuosiuose autobusuose įmontuoti stacionarūs autoblokai, variklį leidžiantys užvesti tik blaiviam vairuotojui. Pasak Mariaus Anusausko, bendrovės „Alkotesteris“ vadovo, svarbiausias alkoblokų privalumas tas, kad sistema vairuotojų blaivumą tikrina ne tik prieš jiems išvažiuojant. Mokykliniuose autobusuose įrengti alkoblokai prietaiso atmintyje įrašo informaciją apie visus nepavykusius neblaivaus vairuotojo mėginimus užvesti transporto priemonės variklį, mėginimus atjungti ar kitaip paveikti alkotesterį. Nauji autobusai pirmiausia bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo.

lls2

    Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei patvirtinus Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašą, nuo rugsėjo 1-osios bus griežčiau reglamentuojamas mokinių vežimas geltonaisiais autobusais. Iki šiol tokio dokumento nebuvo, bendrus saugaus mokinių vežimo principus mokykliniu autobusu šiek tiek reglamentavo tik Kelių eismo taisyklės.

    Dokumente nustatyta, kaip sudaryti saugų ir patogų maršrutą, numatyti saugias sustojimo vietas, kad vaikams nereikėtų pereiti kelio, už ką konkrečiai atsakingas mokyklos savininkas, vadovas, mokyklinio autobuso vairuotojas ir kt. Nauja tai, kad ikimokyklinukus ir negalę turinčius mokinius, negalinčius savarankiškai vaikščioti, visą kelią nuo mokyklos iki autobuso, taip pat nuo autobuso iki mokyklos ir iš jos turi lydėti suaugęs asmuo.

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 58 svečiai (-ių) ir narių nėra