Sausio 13-oji -Laisvės gynėjų diena

    Lietuvos Laisvės gynėjų dieną įvairiomis veiklomis paminėjo visi gimnazijos mokiniai. Sausio 9-pradinių klasių mokiniai piešė piešinius „Vaikai piešia laisvę“. Istorijos ir pilietiškumo pamokų metu mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Pamoka laisvei“.

    Sausio 13-osios ryte mokyklos languose sužibo atminimo žvakutės...

lls2

    „Sausio 13 – oji …
Visas Vilnius pakvipęs
Sausio dūmais, kava, arbata,
Prie laužų tų kaip mūras sustojus
Dainuoja visa Lietuva.
Susikibę už rankų prieš tankus
Su malda iki kapo duobės,
Su daina ir be šūvių patrankų
Lietuva, Lietuva nugalės! “ (Autorius nežinomas)
 
 

    Tokiais žodžiais Lietuvos laisvės gynėjų dienos minėjimą pradėjo 2a klasės mokiniai. Pradinukams gimnazijos skautai papasakojo apie neužmirštamus Sausio 13 – osios įvykius. 3 klasės mokiniai dainavo dainas apie Lietuvą ir skaitė tremtinės D. Raslavičienės atsiminimus. Minėjimą baigė kartu dainuodami patriotines dainas „Mažam kambarėly“ ir „Vai ko nusižvengei“.

    5-6 klasių ir Ig-IVg klasių mokiniai dalyvavo konferencijoje „Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena“. Pranešimus skaitė II g klasės mokiniai: G.Labutytė, P.Dogelytė, A. Aleksynas ir L.Maksvytis. Atsiminimais apie lemtingos Lietuvai nakties įvykius pasidalijo Veiverių seniūnijos seniūnas V.Ramanauskas, mokytojos E.Losevaitė, L.Mikušauskienė, J.Joneliūnienė, buvo parodytas L.Glinskio filmas „Laužai prie parlamento“.

lls2

    Konferencijos metu nuolat skambėjo žodžiai „Laisvė“ ir „Lietuva“, o jos pabaigoje dalyviai ant spalvotų lapelių-širdelių užrašė atsakymus į klausimą „ Kas yra laisvė?“, po to iš jų suklijavo Lietuvos vėliavą.

    Po šių prasmingų renginių galime teigti, jog atmintis gyva, kai ją liudijame.

Mokytojos L.Mikušauskienė ir R.Juodienė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 72 svečiai (-ių) ir narių nėra