Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamento veiklą skatinimas

    Projektą organizuoja Lietuvos teisės institutas ir Teisingumo ministerija. Projekto tikslas — paskatinti domėtis Europos Parlamento veikla ir pagerinti moksleivių teisines žinias apie Europos Parlamento vaidmenį ir funkcijas. Projektas įgyvendinamas, naudojant aktyvius ir patrauklius mokymų metodus, pritaikytus moksleivių amžiui, žinių lygiui, poreikiams ir interesams. Projekto metu Lietuvos teisės institutas sukurs ir organizuos 3 mokymų ir dirbtuvių sesijas moksleiviams skirtingomis temomis, susijusiomis su Europos Parlamentu ir jo veikla.

    Projekto mokymų ir dirbtuvių temos:

  1. Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos Parlamente;
  2. Europos vertybės ir identitetas;
  3. Europos Parlamento veikla užtikrinant žmogaus teises.

    Moksleiviai bus skatinami dalyvauti diskusijose su lektoriais ir tarpusavyje. Paskaitų ir dirbtuvių metu bus naudojamos audiovizualinės priemonės, siekiant kuo aiškiau pateikti informaciją. Projektas skirtas I — III gimnazijos klasių moksleiviams. Projektas vyksta nuo 2016 metų spalio mėn. iki 2017 metų kovo mėn. pabaigos. Projekte dalyvauja 20 šalies mokyklų, kurių tarpe - ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija.

 

    Projektas sausio 13 d. startavo mūsų gimnazijoje. Projektą pristatė projekto koordinatorius Evaldas Visockas – Lietuvos teisės instituto Tarptautinių ryšių skyriaus vyresn. specialistas. Pirmąją paskaitą tema „Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos parlamente“ gimnazijoje skaitė Lietuvos teisės instituto Teisinės sistemos tyrimų skyriaus vedėja - tyrėja Eglė Kavoliūnaitė — Ragauskienė. Ji supažindino mokinius su EP rinkimais, EP institucijomis, jų veikla, frakcijomis ir frakcijų politinėmis pažiūromis. Daug dėmesio skirta Lietuvos atstovams EP. Lektorė kartu su mokiniais diskutavo apie dalyvavimo rinkimuose būtinybę, kairiųjų ir dešiniųjų politinių jėgų pažiūras. Paskaitoje ir diskusijoje dalyvavo apie 40 I – IV gimnazinių klasių mokinių. Po 3 susitikimų – mokymų mokyklose, Vilniuje vyks baigiamasis žinių konkursas, kuriame dalyvaus visų mokyklų komandos. Konkurso nugalėtojų lauks pagrindinis prizas – pažintinė kelionė į EP Briuselyje. Daugiau informacijos apie projekto eigą bus galima rasti socialiniame tinkle Facebook, paskyroje „Mano Europos Parlamentas“.

Istorijos mokytoja Edita Losevaitė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 67 svečiai (-ių) ir narių nėra