„Veiksmo savaitė be patyčių 2017 m.“

„Mes taip lengvai pažeidžiami:
Tereikia neatsargų žodį
Ištart, ir, virtęs rakštimi
Jis ima sieloje pūliuoti...“
Algimantas Baltakis

lls2

    Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje, kaip ir visose Lietuvos mokyklose, kovo 20–24 d. vyko „Veiksmo savaitė be patyčių 2017“. Įvairių renginių metu mokiniai buvo kviečiami diskutuoti bei ieškoti sprendimų, kaip išvengti patyčių mokykloje. Pirmadienį Ig., 6-os ir 4-os klasių mokiniai gamino plakatus „Pasakyk, koks tavo draugas“. Antradienį mokyklos fojė pasipuošė įvairiaspalvėmis gėlytėmis, kuriose buvo surašyti gerumo, dėkingumo žodžiai. Trečiadienį mokiniai aptarė, kokie yra 5 pagrindiniai žingsniai patyčioms sustabdyti. Ketvirtadienį 6–8 klasių mokinių grupė dalyvavo edukacijoje „Kaip gyveni? – Gerai! / Kaip tu jauties? – Laimingas!“, kuri vyko Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje. Edukacinis socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimas buvo organizuotas įgyvendinant tęstinį Kultūros edukacijos projektą „Draugų ratas kiTOKS: pažink–priimk–dalinkis!“. Šio renginio metu mokiniai, pasiklausę žinomo atlikėjo Marijono Mikutavičiaus dainos bei ištraukų iš interviu, diskutavo, kada žmogus yra laimingas, ką kiekvienas gali ir privalo padaryti, kad būtų laimingas ne tik jis pats, bet ir aplinkiniai. Mokiniai taip pat klausėsi ištraukos iš K. Sajos knygos „Septyni miegantys broliai“, dalijosi savo patirtimis apie santykius su bendraamžiais ir suaugusiais mokykloje.

lls2

    Penktadienis buvo skirtas renginių „Veiksmo savaitė be patyčių“ apibendrinimui. Gimnazija visą dieną linksmai šurmuliavo, mokiniai pasipuošė emblemomis, kurios atspindėjo kiekvienos klasės nuotaiką. Pertraukų metu pradinių klasių mokiniai galėjo pasižiūrėti mokytojos Ritos Juodienės kartu su „Nenuoramų“ teatru parengtą inscenizaciją „Būk žmogus“, o po pamokų visi susirinko mokyklos fojė rankose laikydami po geltoną gėlės žiedą, kuriais vėliau papuošė pievelę prieš gimnaziją.Visos veiksmo savaitės renginiuose dalyvavusios klasės buvo įvertintos: įteikti Padėkos raštai bei nominacijomis.

    Linksmai nusiteikę, mokiniai ir mokytojai fojė gėrė arbatą, aptarė vykusius savaitės renginius, dalijosi įspūdžiais tikėdami, kad kiekvienas yra atsakingas už tai, kad mokykloje būtų sukurta tokia aplinka, kurioje nėra vietos patyčioms.

Gimnazijos socialinė pedagogė Nijolė Bendaravičienė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 73 svečiai (-ių) ir narių nėra