Kuprinių svėrimo akcija 2016m.

    Rugsėjo 19 dieną, Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje buvo vykdoma kuprinių svėrimo akcija „Kas kuprinėje gyvena?". Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Joana Klimaitė.

    Akcijos metu buvo numatyta sverti 2, 3, 4 klasių mokinių kuprines. Iš viso pasvertos ir patikrintos 49 mokinių kuprinės. Akcijos tikslas buvo nustatyti, ar mokinių kuprinės atitinka HN reikalavimus, keliamus mokyklinėms kuprinėms. Taip pat buvo siekiama išsiaiškinti kuprinės tipą (turi 1 ar 2 diržus, ar su rankena, ar turi atšvaitą) bei nešiojimo būdą (nešiojama ant vieno ar abiejų pečių, ar rankoje).

 

    Po akcijos paaiškėjo, kad 4 % Veiverių gimnazijos 2, 3, 4 klasių mokinių kuprinių svoris atitinka HN reikalavimus, t.y. kuprinių svoris sudaro ne daugiau kaip 10 % mokinio kūno masės. 10% mokinių nešioja optimalaus svorio kuprines, kurios pagal rekomendacijas sveria 10 - 15 % mokinio kūno masės. Sunkias kuprines, kurių svoris viršija 15 % mokinio kūno masės, nešioja 86 % mokinių.

    Visi akcijoje dalyvavę pradinukai turi kuprines su dviem diržais bei nešioja taisyklingai ant abiejų pečių. Beveik visi mokiniai turi prisisegę atšvaitą prie kuprinės.

Rekomendacijos

  • Tuščios kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 700 gramų pradinių klasių moksleiviams ir ne didesnis kaip 1000 gramų vyresnių klasių moksleiviams. Kuprinės svoris turi sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. mokinio kūno masės.
  • Kuprinėje turi būti tik tą dieną reikalingi daiktai. Mokytojai turėtų aiškiai pasakyti, ką reikia atsinešti kitai dienai.
  • Nešti kuprinę užsidėjus diržus ant abiejų pečių ir kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens.
  • Kad kuprinė būtų patogi, praktiška ir kuo mažiau žalotų vaikus, medikai pataria įsitikinti, ar kuprinėje ties stuburo linkiu yra minkšta pagalvėlė.
  • Tėvai turėtų prižiūrėti vaikus namuose, kad pamokų ruošos metu vaikas darytų pertraukas, sėdėtų tiesiai, tvirtai remiantis abiems kojomis į žemę. Pasirūpinti, kad ruošiant pamokas būtų geras apšvietimas.
  • Skatinti vaiką judėti ar lankyti sporto užsiėmimus, dalį kūno kultūros pamokų vesti treniruoklių salėse, taip didės susidomėjimas kūno kultūros pamokomis. Taip pat kūno kultūros pamokų metu daugiau dėmesio skirti plokščiapėdystės profilaktikai.

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 61 svečiai (-ių) ir narių nėra