A.P.P.L.E. – Amerikos pedagogų talka Lietuvos mokyklai. Lietuvos mokytojų fondas 2013 metų projektas „Ir sienos seka pasakas“ Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje

   Mokyklos aplinka kaip ir namai yra labai svarbūs vaiko vystymosi ir elgesio raidai. Ugdant vaikus daug dėmesio skiriama iniciatyvumo ir kūrybiškumo, komunikavimo, asmeninei, pažinimo, mokyti mokytis bei socialinei kompetencijoms įgyti bei plėsti. Matematikos mokytoja Aurelija Jakutė kartu su lietuvių kalbos mokytoja Eglė Keturakienė pateikė Amerikos pedagogų talka Lietuvos mokyklai – A.P.P.L.E. Lietuvos mokytojų fondui 2013 metų projektą ”Ir sienos seka pasakas” ir gavo finansavimą.

   Svarbiausi projekto „Ir sienos seka pasakas“ tikslai buvo integruoti mokomuosius dalykus (dailę, technologijas, lietuvių kalbą, matematiką); ugdyti mokinių suvokimą, jog ugdomųjų dalykų vertybės yra tampriai susijusios tarpusavyje ir yra neatskiriama realaus gyvenimo dalis; pagilinti mokinių kalbines, menines, matematines žinias;ugdyti pagarbą savo ir kito darbui; sukurti jaukią erdvę mokykloje. Projektas skirta visai mokyklos bendruomenei, tačiau pagrindiniai tikslai buvo nukreipti į mokinius, į jų asmenybės ugdymą.

Projektas vyko keliais etapais. Sausio mėnesį buvo pristatytas gimnazijos mokytojams ir mokiniams, ruošiami eskizai, technologijų pamokose drožiami nauji stendai, matematikos pamokose skaičiuojama, kiek dažų reikės dažant sienas. Balandžio mėnesį mokinai ir jų tėveliai paruošė sienas naujam dažymui, mokiniai jas nudažė. Gegužę gimnazistai kartu su dailės mokytoja Dalia Dragūniene eskizus perkėlė ant sienų. Paveikslai, kuriuose atsispindi pasakų motyvai, buvo tapomi ir pradinių klasių mokinukų, ir gimnazistų, ir mokytojų bei tėvelių. Pastarieji buvo kviečiami į popietę „Seku pasakas“, vaišes tėveliams ruošė 6 klasės mokinės kartu su technologijų mokytoja Aldona Baranauskiene.

   Prieš pradedant vykdyti projektą buvo nufotografuotos erdvės. Taip pat buvo fotografuojami visi darbo etapai. Tai buvo tarsi vaizdo dienoraštis. Kita vertus, lyginant nuotraukas puikiai matosi gimnazijos erdvių pasikeitimas.

   Projektas, kuris vyko nuo sausio iki gegužės, įgyvendintas. Dabar gimnazijos bendruomenė džiaugiasi gražiai sutvarkytu ir pasakas sekančiu koridoriumi. Sukūrę sau priimtiną ir jaukią aplinką gimnazistai džiaugiasi ir didžiuojasi savo darbo rezultatu.

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokytojos Aurelija Jakutė, Eglė Keturakienė

Svetainėje naršo:

Dabar svetainėje 32 svečiai (-ių) ir narių nėra