Laikotarpis nuo kovo 20 iki balandžio 22 d. yra vadinamas Žemės mėnesiu, kada visa visuomenė kalba apie Žemės išsaugojimo problemas, ir ne tik kalbomis, bet ir praktine veikla prisideda prie Žemės turtų tausojimo ir atkūrimo. Valstybinė miškų urėdija kovo 21–ąją Pasaulinės miškų dienos proga organizavo akciją ,,PAUKŠČIAI GRĮŽTA NAMO‘‘.
III g. klasės mokiniai neliko abejingi ir atsiliepė į kvietimą iškelti inkilus.
Prienų regioninio padalinio Šilavoto girininkijos girininkas V. Dereškevičius džiaugėsi, kad mokiniai vadovaujami technologijų mokytojo S. Starkaus padirbėjo puikiai ir sukalė net 10 inkilų, kurie atitiko visus reikalavimus. Daugiausia inkilai keliami varnėnams, musinukėms ir kitiems smulkiems paukščiams, kadangi jų išsaugojimas tiesiogiai susijęs su miško apsauga. Kuo daugiau jų bus mūsų miškuose, tuo mažiau reikės cheminių apsaugos priemonių. Iškelti inkilai galės padėti išsaugoti kai kurias paukščių rūšis, nes jiems būtina atrasti saugią vietą perėti. Tai uralinės pelėdos, kukučiai ir žalvariai bei kiti retieji paukščiai, kuriems inkilai tampa ne tik namais, bet ir prieglobsčiu nuo pavojų. Bendru darbu buvo iškelta 20 inkilų, parenkant tinkamiausią jiems vietą ir pakartotinai išvalyta ir suremontuota 10 inkilų.
Visiems užteko papildomos veiklos, kas remonatavo senus inkilus, kas rinko šiukšles,o kiti tvarkė poilsiavietės teritoriją. Nepakartojami įspūdžiai išliko stebint pro žiūronus gervių tuoktuvinius šokius. Tik nuo mūsų ekologinio sąmoningumo, nuo visų Žemės gyventojų gebėjimo suprasti ir spręsti ekologines, aplinkos apsaugos problemas, priklausys mūsų ateitis.
Biologijos mokytoja metodininkė R. Dereškevičienė