Saulėtą gegužės 9 rytą grupė IIg ir IIIg klasės mokinių išvyko į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų.
Kas yra kosmologija? Etnokosmologija – vizualinių, emocinių, etninių, dvasinių, pažintinių, pragmatinių, prognostinių ir ontologinių ryšių su Kosminiu pasauliu visuma. Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu.
Mokiniai apžiūrėjo muziejaus eksponatus, klausėsi įdomių gido pasakojimų ir atsakymų į klausimus.
Vėliau kopėme į bokštą ir stebėjome Saulę. Stebėjimui naudojami du teleskopai su specialiais filtrais. Vienas jų yra skirtas stebėti Saulės dėmėms, kitas – protuberantams. Esant dideliam aktyvumui vaizdai tikrai įspūdingi, tai puiki galimybė stebėti, kas vyksta už 150 milijonų kilometrų nuo Žemės, mūsų žvaigždėje Saulėje. Taip pat tai puiki galimybė ne tik stebėti mūsų žvaigždę, bet ir daugiau apie ją sužinoti klausantis ekskursijos vadovo pasakojimo.
Observatorija yra nuostabaus grožio gamtos kampelyje, Labanoro nacionaliniame parke. Pasigrožėjome kuriamu Saulės sistemos projektu, apžiūrėjome muziejaus aplinką.
Kitas mūsų kelionės objektas – Europos geografinis centras. 1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai nustatė Europos žemyno geografinio centro vietą pagal naujus nustatytus kontinento ribų taškus. Naudodami gravitacijos centrų metodą jie nustatė, kad Europos geografinis centras yra 54 laipsniai 54 minutės šiaurės platumos ir 25 laipsniai 19 minučių rytų ilgumos. Šito taško tiksli vieta yra Lietuvoje, 26 km į šiaurę nuo Vilniaus, prie Pašilių kaimo, šiauriau Vilniaus. 1997 m. gegužės 24 d. atidengtas Europos geografinį centrą žymintis akmuo. 2004 m. skulptoriaus Gedimino Jokūbonio sukurtas paminklas buvo pastatytas Europos geografinio centro vietoje.
Grįžome pilni įspūdžių, papildėme savo žinias, gavome naujos patirties.
Mokytojai: O. Jasaitienė, E. Dukynienė, A. Rukšėnas.