Visą savaitę gimnazijoje vyko įvairios veikos, skirtos Tarptautinei Holokausto aukų dienai – sausio 27 – atai atminti. Lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos pamokose gimnazistai peržiūrėjo filmus, juos aptarė. Kartu su istorijos mokytoja E. Losevaite gilinosi, kokios priežastys galėjo lemti, kad įvyko šis baisus nusikaltimas žmonijai. 5- IVg klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja E. Chodiuškine diskutavo, ar gyvenimo sunkumus galima įveikti pasitelkus dvasios stiprybę? Daug minčių ir prielaidų, bet tikslaus atsakymo niekas neįvardino.
Visos savaitės pokalbius vainikavo keliaujanti pamoka „Vilko guolis. Šv. Lipka“. 7- IVg klasių mokiniais kartu su istorijos mokytoja (E. Losevaitė), fizinio ugdymo (D. Macijauskienė), lietuvių kalbos ir literatūros (E. Chodiuškinė) vyko į Lenkiją.
Pirmoji stotelė buvo Vilko guolis. Lydimi gidės mokiniai aplankė ir sužinojo, kur slėpėsi A. Hitleris. Tai buvo strategiškai patogi vieta – Rytų frontas buvo visai netoli. Čia yra 200 konstrukcijų, įskaitant ir du lėktuvų pakilimo takus ir traukinių stotį. Čia apsigyveno apie 2 tūkst. žmonių. Vilko guolį saugojo priešlėktuviniai ginklai ir minomis nusėti laukai. Kai A. Hitleris grįžo į savo bunkerį Berlyne 1944 m., naciai sugriovė didžiąją daugumą pastatų Vilko guolyje, tačiau dalis statinių išliko. Antroji stotelė – Šv. Lipka. Pirma, akį patraukė barokinė bažnyčia, kurios viduje „auga“ liepa – šios vietos simbolis. Bažnyčios vidus nustelbė savo grožiu: įmantriais papuošimas ir skulptūromis, didžiausią įspūdį paliko vargonai, kuriuos sudaro apie 5000 vamzdžių, garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvas vos tik užgrojus muzikai.